Kokį kubilą pasirinkti?

Kokį kubilą pasirinkti?

Kokį kubilą pasirinkti? Geriausi kubilo medienos variantai.

 

Geram poilsiui kartais užtenka tiek nedaug - laisvo ir ramaus, dienos rūpesčius prasklaidančio vakaro karšto vandens kubile. Tad nors kubilo įsigyjimas daugeliui asocijuojasi su maloniais ir jaukiais įspūdžiais, visgi, norintiems išsirinkti savo lūkesčius ir norus atitinkantį, neretai gali tekti stipriai pasukti galvą. Visdėlto, verta išskirti laiko atkreipiant dėmesį ne tik į asmeninius poreikius, bet ir į kubilo pagrindines savybes.

 

Vienas iš kertinių elementų, tai kubilo materija iš kurios jis pagamintas. Tie, kurie lieka ištikimi tradicijoms, natūralumui bei vertina skandinavišką paprastumą, rinksis medinius kubilus.

 

Žinoma, jei ieškoma ne tik pirminę sveikatingumo ir poilsio funkciją atliekančio kubilo, būtina neužmiršti ir estetinių medžio savybių teikiamų privalumų:

-Medinė kubilo apdaila gali tapti ir organiška namų eksterjero pratęsimo detale, nuosaikiomis spalvomis įsiliejanti į bendrą namų ūkio visumą.

-Taip pat, medis kiemui suteiks autentiškumo, bei leis atsipūsti nuo mieste vyraujančių betoninių ar stiklinių fasadų, taip paprastai grąžinantis į minimalistinę buitį gamtos apsuptyje.

-Šis pasirinkimas pasižymės patogaus, jaukaus ir funkcionalaus laisvalaikio praleidimu bei išlaikys namuose puoselėjamą pusiausvyrą tarp ekologijos ir praktiškumo.

 

Todėl besirenkantiems mūsų gaminamus kubilus, maloniai siūlome apsvarstyti natūralią bei vieną iš seniausių pasaulio statybinę žaliavą - medį ir šiuos jo variantus - eglinę, pušinę, maumedinę ir ąžuolinę medieną bei dideliu karščiu apdorotą termomedieną.

Nors eglės, pušies ir maumedžio mediena priklauso tai pačiai spygliuočių medienos rūšiai, kiekviena iš jų pasižymi savitumu priklausomai nuo tankio, kietumo ir išvaizdos savybių, tad kartu išsiskiria ir unikaliais privalumais. 

 

Eglinė mediena – ilgaamžiškumą vertinantiems žmonėms.

Tai nuo seno savo lankstumu garsėjanti viena populiariausių lietuviškų medienos rūšių, todėl būdama ypatingai minkšta, puikiai tinka įmantresnių formų kubilams. Nors yra sakingas medis, tai natūralus požymis, menantis apie šios medienos ilgaamžiškumą.

 

Pušinė mediena – ne tik kubilas, bet ir puošybos elementas.

Nors taip pat dėl savojo sakingumo turi patvarumo savybių, skirtingai nuo eglės, medžio apdirbėjai išskiria kitą didįjį pušies privalumą, tai nejautrumą drėgmei. Taip pat, bevaikštant miškais, užvertus galvas į pušų lajas, galima pastebėti žymų šių medžių šakotumą, kuris ir lemia šios medienos dailią tekstūrą, neretai tampančia papildomu natūraliu puošybiniu kubilo elementu.

Maumedinė mediena – patvarumą vertinantiems.

Pirmiausiai yra vertinama dėl savojo patvarumo, kadangi šiam medžiui tenka atlaikyti pačias atšiauriausias sąlygas, kurios lemia lėtą, tačiau tvirtos medienos augimą, tankumu pranokstant kitų spygliuočių struktūrą. Būtent dėl šių augimo savybių, maumedis garsėja didesniu atsparumu išorinėms klimato sąlygoms - lietui, sniegui, temperatūrų pokyčiams, tačiau nenaudojant jokių cheminių medžiagų - ilgainiui gali pakeisti pirminę savo medienos spalvą. Svarbu paminėti, jog šis požymis nelemia pakitimų kitose pagrindinėse maumedžio medienos savybėse.

Ąžuolinė mediena – tekstūros ir patvarumo derinys.

Tikime, jog nors ir spygliuočių medienos pasirinkimas platus, niekas nepakeis kietųjų lapuočių karaliumi vadinamo ąžuolo. Todėl prisiminkime ir šios ne tik lietuvių mitologijoje, bet ir buityje vertinamos medienos privalumus. Ąžuolinė mediena - viena tankiausiųjų medienos rūšių, pirmiausiai branginama dėl savo tvirtumo. Verta paminėti, jog tarptautiniais standartais medieną skirstant į penkias atsparumo kategorijas - ąžuolas pakliūna į antrąją, kur pirmojoje - pačios atspariausios medienos rūšys. Taip pat, ąžuolinė mediena vertinama ir dėl ypatingų estetinių savybių. Savaime susidaranti įmantri medžio tekstūra suteikia daugiau raštų ir skirtingų tonų spalvų naujajam pirkiniui - kubilui. Tačiau nenustebkite, jog ši mediena palyginus su kitomis yra ypatingai sunki. Ši savybė gali ypač pasitarnauti atšiauresnėmis sąlygomis, užtikrinant, jog kubilas nė nekrusteldamas liks savo vietoje bei atlaikys net ir didžiausias audras.

Termomediena – populiariausias pasirinkimas, apjungiantis atsparumą aplinkai bei unikalią išvizdą.

Vis dažniau lietuvių pamėgtas medienos variantas, tai termomediena, kuri po intensyvaus karščio - temperatūros ir vandens garų - apdorojimo tampa žymiai atsparesne keičiantis drėgmės kiekiui aplinkoje bei puolant įvairiems kenkėjams. Šie pakitimai lemia ir ilgiau išsaugojamą naujumo įspūdį, o po terminio apdorojimo proceso, įgauna ir nematytus rusvos spalvos atspalvius, nepriklausomai nuo pirminės medienos rūšies, kurie kubilui suteiks unikalumo.

Tikimės, jog šie patarimai padės išsirinkti svajonių medinį kubilą ir suteiks jūsų buičiai jaukių ir ilgaamžiškų akimirkų.

Visi komentarai

Palikite atsiliepimą